_pl > jak_stac_sie

Jak stać się właścicielem strony www

Witam. 

  Realizuję strony internetowe - najczęściej, ale nie tylko - dla firm nieruchomości. Tworzę strony zarówno od zera jak i dokonuje modyfikacji stron już istniejących.

  Pierwsza sprawa niezbędna do uruchomienia strony internetowej to serwer na którym fizycznie strona będzie działać. Wybór firmy hostingowej to jak zwykle kompromis jakości usług i ceny która zaczyna się od kilkudziesięciu złotych na rok. Wybór pozostawiam Państwu.

  Sprawa druga to nazwa strony www (tzw. nazwa domeny). Zalecam krótkie, łatwe do zapamiętana nazwy zawierające słowa po których chcemy być znajdowani np przez google.

  W jaki sposób należy wystąpić o domenę ?
Jeśli chcą Państwo posiadać nazwę typu www.FIRMA.pl to najlepiej (choć nie najtaniej) bezpośrednio skorzystać http://www.dns.pl lub u podanego tam partnera. Tam też mogą Państwo sprawdzić czy wybrana domena nie jest zajęta.
  Inna, tańsza możliwość to wykorzystanie nazwy dostawcy serwera. Wtedy nazwa strony wygląda przykładowo.:

www.dostawca.pl/FIRMA
www.FIRMA.dostawca.pl .

Odradzam jadnak takie rozwiązanie ze względu na spore uzależnienie się od dostawcy usług.


Firma nasza przystępuje do realizacją strony dopiero po przesłaniu danych dostępu uzyskanych od dostawcy serwera. Wcześniej jednak możemy nawiązać korespondencję w celu poznania Państwa oczekiwań oraz pomocy Państwu w podjęciu decyzji dotyczących wyboru dostawcy usług.